RÖNESANS AJANS

AKİF

ÖRÜK

         1970 yılında İzmir'de doğdu. Eğitimini İzmir'de tamamladı ve bu  dönemde profesyonel olarak bir çok takımda basketbol oynadı.

          1996  yılında modelliğe başladı. Daha sonra Uğurkan Erez,  Başak Gürsoy, Bilge Tulsuz, Deniz Tüney ajans kadrolarında modellik  yaptı. Cemil İpekçi, Faruk Saraç ve Ertan Kayıtken gibi modacıların defile  kadrolarında yer aldı.

           Modellik kariyerinden sonra 1999 yılında Rönesans  Ajansı kurdu ve o yıldan itibaren organizatör ve koreograf olarak bir çok  özel organizasyona imza atmaya devam ediyor.

         Rönesans Ajans 1999 yılında İzmir'de kurulmuştur. Sektörde 20 yılı geride bırakan ajans, kurulduğu günden bu yana işinde profesyonel ekibi ve deneyimli manken kadrosuyla bir çok büyük organizasyona imza atmıştır. Türkiye'nin ilk en büyük açık hava defilesi (Mimar Kemalettin Moda Günleri 2001), (98 Marble (İzfaş) Türkiye'nin ilk Mermer tanıtım defilesi) Rönesans Ajans tarafından gerçekleştirilmiştir.

         Türkiye'nin en başarılı mankenleriyle çalışmakta olan ajans zaman içinde bu isimlere kendi kadrosundan mankenler kazandırmaktadır (Tuğba Karaca, Tuba Ünsal, Fatoş Seymen, Irmak Atuk, Gökhan Keser, Fulya Keskin, Sinem Sülün, Ekin Türkmen, Şükran Ovalı). 2000 yılından bu yana düzenlemiş olduğu Miss & Mr Model yarışması sektöre bir çok yeni yüz kazandırmakla birlikte Türkiye'nin en iyi yarışma organizasyonları arasında yerini almıştır.

       Her yıl yaz aylarında düzenlenen yarışma Türkiye'nin öncü basın kuruluşlarının destekleriyle gerçekleştirilmekte ve sektörde öncü birçok kişiyi konuk olarak ağırlamaktadır. Gerçekleştirilen bu dev organizasyon ajansın sektördeki yerini ve kalitesini de göstermektedir. Kurulduğu günden bu yana Uğurkan Erez, Ertan Kayıtken, Öner Evez, Erol Albayrak gibi değerli kişilerin desteğiyle çizgisini belirleyen ajans, Türkiye'de önemli birçok markanın ve kuruluşun referansını almayı başarmıştır. 20 yıldan bu yana bizimle çalışan ve bu başarılara ulaşmamıza vesile olan tüm firma ve isimlere teşekkür eder, saygılarımızı sunarız..